< zpět

Indická masáž hlavy je založena na ajurvédském systému léčení, který je praktikován v Indii již více než tisíc let. I dnes poskytuje indickým rodinám relaxaci a léčení v každodenním životě a je součástí hravých rituálů jako například během svateb a narození dětí a propojuje tak členy rodiny. Děti jsou pravidelně masírovány od narození. Když jsou trošku starší, tak jim maminky naolejují hlavičku a krk a masírují je. Indická masáž hlavy je integrální součástí indické tradice masáží, která se stará o prevenci onemocnění, dobrý pocit a kontakt a propojení v rodině.

V našich moderních životech, prožíváme denně procesy v hlavě. Díváme se do obrazovek, řídíme auta na velké vzdálenosti, čteme, studujeme, díváme se na televizi a tak přijímáme obrovská množství informací očima. Výsledkem toho často je, že posbíráme napětí, stres a ztuhlost v oblasti hlavy, krku, horní části zad a ramen. Cílem indické masáže hlavy je uvolňování stresu, napětí a únavy, které se akumulovali v tkáních, svalech a kloubech hlavy, tváře, krku a ramen. To zvyšuje prokrvení v celé lebeční oblasti (včetně mozku), tváři a očích. Když se uvolní mozek, uvolní se celý nervový systém i tělo.

Tento seminář je naplněn technikami, teoriemi, praxí, péči o sebe samého a cvičeními na nacházení svého středu. Účastníci se navzájem budou masírovat a tuto praxi povede Devapria Gokani. Během těchto dvou dnů se naučíte základy indické masáže hlavy, což vám umožní poskytovat individuální masáž trvající 30 až 45 minut.

Nepotřebujeme masírovací stoly, protože je klient úplně oblečen a sedí. Není potřeba žádných předchozích zkušeností s masážemi.

Související: