< zpět

přihláška (10.-15.10.)

Trauma Healing - léčení traumatu je hluboká a jemná metoda pro vnitřní růst.

Stres, napětí a osobní omezení mohou být transformovány do uvolnění, harmonie a vnitřní svobody. Když se začneme spojovat se svým vnitřním světem, náš nervový systém přejde do sebeléčení a může tak uvolňovat energii, která před tím byla chycená v traumatu.

Důvěra a sebedůvěra poroste přirozeným způsobem, když se naučíme zůstávat přítomní a napojovat se na naše zdroje.

Během tohoto procesu můžeme nacházet nové uzemnění v nás samotných, nacházet schopnost nastavit si zdravé hranice a znovuobjevit radost z žití.


Jak zvířata uvolňují šok…

Dr. Levine začal studoval stres v nervovém systému zvířat, po té co si uvědomil, že zvířata jsou neustále ohrožena na životě a při tom nemají žádné příznaky traumat. Později zjistil, že trauma je spojeno s třetí reakcí pro přežití na vnímané ohrožení života a tím je zamrznutí. Pokud útěk anebo útok již nejsou pro nás dostupné, pak zamrzneme a ztuhneme – jako bychom hráli, že jsme mrtví. To některé predátory odradí. Tato reakce je ale citlivá na čas, což znamená, že potřebuje čas na to, aby masivní energie, která byla připravená na útěk anebo boj mohla být uvolněná skrze třes. Pokud fáze nehybnosti není dokončená, pak tento náboj zůstává vnitřně zachycen a tělo stále vnímá ohrožení. Trauma healing pracuje s uvolňování této energie a s uvolňováním tohoto alarmu, který způsobuje vážné dysregulace a disociaci.

Související: