< zpět

Lektor: Bela

Co dělat se svou minulostí, když neodchází?
Osvoboďte se z podmínění od rodičů, od společnosti a vystupte tak z omezujicích vzorců, které ovlivňují váš život dnes.

V prvních letech našeho života je formován modrotisk pro naši dospělost - mnoho bolesti a obtíží v našem životě vychází z nevyřešených témat z tohoto období. Pokud opravdové bytí dítěte není zazrcadleno, dítě ztrácí kontakt samo se sebou a se svojí energií a pak si tvoří ochrany namísto toho, aby bylo živé.

Během tohoto kurzu naleznete cestu zpět k sobě samému, stanete se sám sobě rodičem, aby Vaše vnitřní dítě nemuselo znovu vytvářet stejná zranění v současném každodenním životě. Rozlišení minulosti od přítomnosti Vám umožní reagovat na život na místo automatického reagování na životní situace. Znovu získáte přirozený proud žití na základě svého potenciálu a jedinečnosti.

Osobní zkušenost s touto skupinou:

Sananda

Tato skupina byla mou poslední skupinou na závěr mého tříměsíčního pobytu v Indii. Naprosto jsem měla jasno, že na ni chci jít, ale vůbec jsem netušila, co mě čeká…

S Belou jsem nejdříve procházela rozhovorem. Nepamatuji se, co přesně jsme říkali, ale vím, že jsem odcházela v slzách. Bela ve mně dokázala otevřít tak silné emoce jen během pár minut rozhovoru – vztek, smutek, slzy, bolest… Seděla jsem v bambusovém háji, obklopena překrásnou zahradou, ale vůbec jsem nic nevnímala. V té chvíli jsem byla naprosto zaplavena svými emocemi. Jsem velmi vděčná, že jsem se v té chvíli nezalekla a zůstala dál odhodlaná tímto procesem projít.

Pokračování zde.


Tomáš

Do Shangri-Ly jezdím už několik let a Primal Rebirth byla nejsilnější skupina, jakou jsem tam zažil. Už před začátkem bylo jasné, že to nebude jen tak - domácí předpříprava ve formě ranní dynamičky a večerního psaní vzpomínek na dětství mě připravila na procesy, které pro nás Bela připravila. A že to byla síla.

Už při úvodním předstoupení před skupinu, kdy jsem měl říct svou motivaci, jsem si připadal jako pod rentgenem. Měl jsem pocit, že Bela pouhým pohledem dokáže dohlédnout až na dno mé duše a uvidět, co všechno se tam skrývá a tajně přežívá. Bylo mi jasné, že budu muset s pravdou ven. S pravdou, která venku nikdy nebyla, protože byla příliš bolestivá a nepříjemná a tak jsem jí v sobě raději potlačil. S pravdou malého dítěte, po kterém brzy chtěli, aby bylo velké, silné, statečné a o jehož potřeby se nikdo nestaral.

Striktní pravidla skupiny (zejména ticho a izolace) mi neumožňovaly únik a tak jsem ze sebe nechal vyplout vše, co se dralo ven. Bela nás přísně, ale láskyplně všemi procesy bezpečně provedla a strach z toho, co se ukáže postupně střídala úleva, radost, pochopení, vděčnost a přijetí.

Přijetí toho, co jsem si dřív nechtěl nebo neuměl přiznat bylo úlevné a posilující. Cítil jsem se celistvější a silnější a s novou energií jsem byl připraven se vydat do další etapy mého života.


Nejdříve se dítě naučí mít projekce na matku a na otce. A pak po zbytek svého života si neustále promítá tyto projekce na svět. Pozoroval si se někdy? Kdykoli kdy tě přitahuje nějaká žena, tak v ní možná hledáš svou matku. Kdykoli kdy tě přitahuje nějaký muž, jen pozoruj. Hledáš opět svého otce? To je dáno tím, že první muž, kterého dítě potkává, je otec a první žena je matka. Do dítěte je tak otisknuta první forma ženy a první forma muže. Tento otisk je velmi hluboký.

Osho

Pokračování zde.


Nechcete přijít o svého starého přítele - utrpení - Příliš mnoho jste nainvestovali do falešného - a proto máte strach z odhalení - z toho být pravdivý - být nahý, takový jaký jsi.

Osho---

Perhaps the most powerful video I have seen to date.

Posted by Sahil Khan on Saturday, January 11, 2014

Související: