< zpět

Lektor: Prapati

2450 Kč

“Staň se tou změnou, kterou chceš vidět kolem sebe.”

Mahátmá Gándhí

Proměna kusu beztvaré hlíny v něco krásného, stejně tak jako proměna člověka v krásnou, šťastnou a zdravou bytost, vždy začíná v mysli. Během tohoto víkendu tvoříme z keramické hlíny, a stejně tak proměňujeme i sebe. Při tomto všem tvoření si navíc ukážeme, jak do svého života pustit ještě více lásky, zdraví, hojnosti a radosti.

Člověk a hlína jsou vlastně totéž. Povrch Země je tvořen hlínou. Naše tělo obsahuje vše, co v sobě skrývá Země. Slovo humánní – lidský, pochází ze slova humus – země. Dávné slovo „adamah“ – Adam (stvořený člověk) také znamená země, tedy hlína. Náš fyzický potenciál je v Zemi, a ten duchovní je spojen s Vesmírem. Ten nám umožní přeměnu sebe i hlíny, proto se na skupině dotkneme obou.

Základní program proměny hlíny i sebe je následující:

Větší část každého dne strávíme v keramické dílně, kde je možno tvarovat hlínu rukama nebo pracovat s hrnčířským kruhem. Vytvořit můžete cokoli dle svého přání – mj. hrneček, obrázek na zeď nebo sošku. (Dílo potom schne, následuje první výpal v peci. Dále naneseme glazuru – barevnou vrstvu a podruhé vypálíme.)

Tvoření v dílně proložíme povídáním a procvičováním témat:

Staré zvyky, postoje a programy v naší mysli je možné změnit a nahradit něčím, co nám lépe slouží. Inspirací a impulsem ke změně může být i setkání se stejně naladěnými lidmi.

Po ránu si společně můžeme zacvičit jógové cviky pro harmonizaci energetických drah orgánů – meridiánů i Pět tibeťanů. Večer zvolíme vhodnou meditaci.

K dispozici pro skupinu je harmonizační pyramida a magický léčivý kamenný kruh. Během víkendu si také zazpíváme a v kruhu u ohně zažijeme rituál proměny.

Na setkání se těší

Prapati

prapati@seznam.cz

Citáty k tématům od mých oblíbených Mistrů:

„Své radosti a strasti si volíme dřív než je prožíváme,“ napsal Khalil Gibran. Procvičíme, jak si do života vnést víc a víc radosti :)

„Jedinou cestou, jak se osvobodit od utrpení, je láska,“ řekl Buddha.

„Nic vám nebude dáno, pokud o to nepožádáte. Nic vám nebude dáno, dokud nebudete připraveni to přijmout. Pak se ale nebe otevře a vloží vám vše do rukou.“ Saint Germain

Související: