< zpět

přihláška (21.-26.8.)

Udržujme čisté zrcadlo a hořící oheň

Lektor: Bhagat

Protože je tato skupina pro pokročilé, podmínkou účasti na této skupině je účast na základní Esenci vztahu,
Viz Speciál věnovaný vztahům

Živý vztah vyžaduje neustálou péči. Je to umění jako chůze na laně a z čeho. Toto umění je nejvíce o pochopení, že rovnováha vyvěrá z neustálého pohybu. Udržovat rovnováhu lze jen díky neustálému pohybu.

Podíváme se na umění, jak zůstat mužem, jak zůstat ženou v rámci vztahu. Energie, jako elektřina, proudí mezi dvěma póly. K tomu, abychom proudění energie mezi mužem a ženou mohli udržovat na živu, se potřebujeme cítit dobře jako muž či žena. A potřebujeme pohlížet na sebe i na druhé pohlaví s úctou. Často nám náš postoj k ženství či mužství negativně ovlivňují naše nevědomé a často staré soudy, koncepty jak o sobě tak i o druhém pohlaví.

Budeme se dívat na proudění mezi dvěma břehy řeky: otevíráním se, potkáváním se, splynutím, milováním na straně jedné a individualitou a svobodou na straně druhé.

Podíváme se na to, jak říci ano plnosti i prázdnotě. Jsou chvíle plné lásky, kde vše ostatní mizí, tvé plány nejsou důležité, ty jsi pryč. A život také může být někdy tak prázdný, kdy se člověk cítí úplně sám na celém světě.

Pokud má vztah zůstat živý, potřebujeme zůstávat sami sebou a potřebujeme se potkávat. Znamená to přijmout intimitu a také samotu. Znamená to přijmout zranitelnost i sílu.

Jeden z důvodů proč vztahy přicházejí o živost je, že nevíme jak anebo nemáme odvahu k tomu, mluvit otevřeně. Stydíme se vyjádřit své potřeby a přání otevřeně, obzvláště v sexuální oblasti. A často zapomínáme na to cítit svou jedinečnou a individuální existenci.

Tato skupina bude hodně věnována umění komunikace mezi partnery, mezi mužem a ženou. Jak mluvit ze srdce, jak otevřeně sdílet, jak vyjadřovat své potřeby bez očekávání. Jak zůstávat v plynutí.

Další články:

Esence ve vztazích
Esence lásky a vztahy - skutečné či mentální?
Esence a vztahy

Související: