< zpět

Lektor: Amar
1.-8.8.2015
7950 Kč včetně ubytování a celodenní vegetariánské stravy

Čas oslavy se spoustou hudby, tance, meditací a užíváni si léta v přírodě. Každé ráno meditativní terapie Osho No Mind (ne-mysl) - 2 hod. denně - první hodina: gibberish, čištění mysli pomocí mluvení v nesmyslném jazyce, druhá hodina sezení v tichu.

Takto se stanete součástí skupiny a zároveň, každý den můžete chodit na pravidelné Oshovy aktivní meditace (ráno, odpoledne a večer). Tyto aktivní meditace byly vytvořeny na míru “západnímu” člověku, pro kterého je obtížné ihned vstoupit do klidu a ticha. Pracují s pohybem, dechem, katarzí, tancem - způsobem, který otevírá možnost vstoupit do prostoru, který nás přesahuje.

Přijeďte vyzkoušet, co s Vámi udělá týden bez mysli a s meditací.

Součástí skupiny je i život v komunitě včetně společné pracovní meditace, která umožňuje vnést kvalitu meditace i do každodenních obyčejných činností.

Léto v Shangri La nabízí mnohá potěšení - procházky přírodou s výhledy do krajiny a objevováním hlubokých zalesněných údolí, koupání v přírodních jezírcích, pozorování úžasné hvězdné oblohy a měsíce - prostor ticha, klidu i dobrodružství.

Těšíme se na vás.


Osho No-Mind

7 denní proces, 2 hodiny denně
Jedna hodina džiberiš jedna hodina ticha a pozorování

První část – džiberiš

Slovo „džiberiš“ pochází od sufí mistra, Džabara. Džabar nikdy nemluvil existujícím jazykem, říkal jen nesmysly. A při tom měl tisíce následovníků, protože to, co říkal bylo: „Tvá mysl není nic – jen džiberiš. Opusť ji a ochutnáš své bytí. Použij džiberiš a vědomě začni šílet. Šílej absolutně vědomě, aby ses tak stal středem cyklónu. Prostě dovoluj, cokoli co přichází, bez toho aniž by ses zabýval tím, jestli to má význam anebo jestli je to rozumné. Prostě vyházet veškeré smetí ven a vytvořit si prostor, kde se objeví Buddha.“

Druhá část – ticho a pozorování

Cyklón je pryč a odnesl pryč také Tebe. Budha je teď na jeho místě v absolutním tichu a klidu. Ty jen pozoruješ tělo, mysl a cokoli, co se děje.

O Osho No Mind

No-Mind je jedním z meditativních procesů, které vytvořil Osho těsně před tím než opustil své tělo. Mystická růže, Born-Again (znovuzrození) a No-Mind všechny patří do stejné kategorie mocných meditací, během kterých se uvolňuje energie.

Pomocí využití jedinečné a neobvyklé techniky – džiberiš – můžete uvolnit stres ze své mysli a odlehčit si tím, že vyjádříte zablokované, potlačené energie novým a originálním způsobem. Budete se cítit volní a osvobození. Pokud je džiberiš prováděno s úplnou intenzitou, pak nás vyvede z logické mysli do oblasti tajemna a duchovna. Zve nás k vykročení za naše své obvyklé hranice vyjádření se a za naše každodenní struktury a přináší prožitky stavů mimo mysl.

Lidé, kteří se po celém světě zúčastnili meditativní terapie No-Mind, říkají, že se pak cítili více otevření, zranitelní a ve svém středu a zjistili, že se pak uměli lépe a hlouběji uvolnit a být v tichu během meditací.

Článek o meditativní terapiích

Džabar a džiberiš

Související: