< zpět

přihláška (27.7.-17.8.)

Amar a Sananda

Tato třítýdenní meditativní terapie vytvořená mystikem Oshem nám umožní vyjádřit energii skrytou pod slupkami společenské tváře. Jeden týden se budeme tři hodiny smát, pak plakat a tiše sedět. Prožití dlouho potlačované radosti a vyléčení bolesti v našich srdcích nám dovolí setkat se s tichem uvnitř.

Mystická růže je známá jako meditativní terapie – starobylý Východ se setkává s moderním Západem, čímž se meditace stává přístupnou pro současného člověka.

Mystická růže je mocný a jedinečný transformační proces, který trvá 3 týdny po 3 hodinách denně. Dále program zahrnuje každodenní ranní, odpolední a večerní Oshovy meditace, plus dvě hodiny pracovní meditace. Je to jedinečná příležitost nejen procházet intenzivní meditativní terapii, ale také po dobu tří týdnů každý den meditovat.

První týden: smích

Tento smích nás může osvobodit od všemožných omezení pocházejících z minulosti.
Naše vážnost se rozpustí, což umožní, aby dětské prvky osobnosti opět naplnily naše životy radostí.

Druhý týden: slzy

V druhém týdnu se ponoříme do hlubších vrstev. Smutek, zoufalství, bolesti a utrpení mnoha životů můžou vyjít na povrch a uzdravit se našimi slzami a pláčem a ve světle naší bdělosti.

Slzy jsou jazykem srdce. V láskyplné atmosféře se stará zranění uzdravují a srdce se může otevřít do lásky a soucítění k nám samým a k ostatním.

Třetí týden: ticho

Ve třetím týdnu – po pročišťování a vyjadřování svých emocí během dvou předchozích týdnů – bude mnohem snazší vstoupit do ticha a meditace. Staneme se ´pozorovateli na kopci´, odtud jsme schopni sledovat naši mysl a naše emoce s trochou odstupu.

Tento proces byl vytvořen indickým mystikem Oshem:

“Mystická růže se stala symbolem člověka, jehož bytost již není zakuklená, již více nespí, ale je plně probuzená, a otevřela všechny své okvětní lístky a stala se citlivou ke všemu, co je pravdivé, krásné, dobré - nejúžasnější nádhera existence.“

Oshovo meditační centrum Shangri-La nám nabízí ideální prostor pro Mystickou růži. Jsme tu obklopeni krásnou přírodou, která podporuje ozdravný proces. Každý den pracujeme 2 hodiny meditativním způsobem, což nám pomáhá integrovat naše zážitky a zkušenosti a také nám dává skvělou příležitost okusit život v komunitě. Mnohému se můžeme od sebe a spolu naučit!

V blízkosti jsou i hezká jezera na plavání a příroda zve k procházkám a odpočinku. Večerní program můžeme vytvářet společně.


A ty se ptáš: „Ve které půdě a ve kterém klimatu lze najít mystickou růži?“

Tvé srdce je tou půdou.

Tvá důvěra tím klimatem.

A tvé Bytí je mystickou růží: otevírá se, vzkvétá, voní.

OshoPraktické informace

Budeme mít také příležitost zakusit život v komunitě s každodenní pracovní meditací (1 hodina denně).

Nabízíme omezené množství míst pro lidi, kteří by se chtěli zavázat pomáhat 2 hodiny denně a získat tak 3000 Kč slevu z ceny. Pokud máte zájem napiště nám.

Přivezte si deku, karimatku na sezení v zahradě - je tu krásně a rádi posloucháme Osha na zahradě. Pohodlné oblečení na tanec a pohyb, do zahrady a na procházky, přezůvky, spacák.

Můžete si zarezervovat pokoj za příplatek na den.

Pokud máte speciální dietu, můžeme vám vyjít vstříc v rámci našich možností. Dejte nám vědět předem. Nelze u nás vařit soukromě.

Komentáře účastníků

Prapati

V Mystické Růží jsem se velmi snadno odpojila od své hlavy, od věčného souzení sebe i druhých. Smích ve mě rozproudil radost, životní energii a lásku ke všem bytostem. Pláč mě vrátil do těžkých chvil z minulosti, které jsem neměla emocionálně zpracované. Bolelo to a pak se mi ulevilo. Sedět v tichu je krásné i obtížné. Hlava se nechce vzdát šéfování. Momenty, kdy se ztiší a dá prostor Bytí, jsou velmi silné, nepopsatelné…

Almasta

Co se mi líbí na Mystické růži je to dobrodružné zkoumání neznámých míst uvnitř sebe. Jako námořník, s ostatními ve stejné lodi a přece sám.

Tameer

Nejkrásnější zážitek z Mystické růže byl pro mě v tom, že jsme mohli plakat společně – ne jako obvykle každý sám “pod dekou“. V tomto spolubytí se otevřel prostor, kde jsem se cítila naprosto v bezpečí. Sdílet utrpení – ne o něm mluvit, pro mě bylo velmi cenné.

Zia

Růži s Amar nejvíce vnímám ve svém těle. Uvolní se, zpomalí… pohyby mi zvláční, napojí se na klid břicha… oči se projasní a neostýchají se tolik, cítí za sebou prostor mého srdce. Stojím tak nějak více sama, více při sobě a ve stejnou chvíli jsem tu i více pro ostatní.

Celá doba mystické růže byla pro mne ozdravující a vyživující a přinesla i výzvy a dobrodružství. Celý rámec -bezpečí skupiny, možnost třikrát denně chodit na meditace a být venku v přírodě - vytvářel krásné pozadí pro prostor, kde jsem se mohla učit více naslouchat své duši a svojí zranitelnosti.

Akshara: dlouhý popis jejích zkušeností najdete na akshara.cz.

Sananda

Související: